Vianočný koncert v Trnave 29.12.2019

Dňa 29.decembra sa uskutočnil v krásnych priestoroch Baziliky svätého Mikuláša v Trnave Vianočný koncert, kde sa ako účinkujúci predstavili Členovia Slovenského komorného orchestra a hostia pod umeleckým vedením Ewalda Danela, Rímskokatolícky cirkevný hudobný spolok sv. Mikuláša z Trnavy a Spevácky zbor M@gnifikat z Bratislavy. Dirigentami boli Marián Kittner a Daniele Ruzzier a ako sólistky sa predstavili čarovné dámy Lucia Kubeková a Kateřina Herda Killarová.

Zbor M@gnifikat s veľkou radosťou prijal toto pozvanie. Spolu s vianočnými skladbami zazneli aj autorské diela nášho zbormajstra a skladateľa Mgr. Mariána Kittnera, a to Sinfonietta pre sláčikový orchester a Slovenská omša Vianočná č. 2 F dur.

Skvelú atmosféru tohto slávnostného koncertu vytvorili aj návštevníci a niekoľkominútovým standig ovation odmenili výkony všetkých účinkujúcich. V závere koncertu zaznela koleda všetkých kolied Tichá noc, ktorej pokoj v dušiach a srdciach sme si všetci odniesli do každodenného života. Tento výnimočný vianočný koncert bol zároveň aj našou hudobnou bodkou za rokom 2019.